Допомогаю вберегти співробітників від фейків та маніпуляцій під час інфоатак та в буденному житті
Майже 20 років працювала на маніпуляторів. Серед моїх клієнтів були топ-політики та бізнесмени, знайомі кожному з вас.
В серпні 2019 я залишила цю сферу. Зараз вчу українців протистояти інформаційним вірусам - фейкам та маніпуляціям. Конвертую свої знання в розробку ефективних інструментів просвітництва.
Моя ціль - навчити 7 млн українців інформаційній гігієні до 2024 року.
Написала дві книги "Нація овочів? Як інформація змінює мислення та поведінку українців" та "Боротьба за правду. Як мій дядько переміг брехню".
З 2015 року постійний запрошений спікер Києво-Могилянської бізнес-школи.
Вітаю! Мене звуть Оксана Мороз. Я засновниця волонтерської ініціативи з інформаційної гігієни "Як не стати овочем".
Соціальні мережі не мають ніякого відношення до об'єктивної інформації. Натомість вони є ключовими розповсюджувачами інформаційних вірусів. Для того, щоб черпати з них новини, потрібно добре вміти розпізнавати брехню.
І це з урахуванням того, що вони просто відповідали на запитання анкети, а не знаходилися в реальному житті, під тиском інформаційного шуму. При цьому половина українців вважають, що вміють розпізнавати фейки.
Вони поширюють посилання на сайти-сміттярки, фейки, маніпуляції, проходять тести, які крадуть дані. Аналогічна ситуація із співробітниками великих компаній.
54% українців у Facebook не мають базової інфогігієни.
3% українців під час дослідження зуміли розпізнати фейки (в 2019 таких було 11%).
62% українців дізнаються новини з соціальних мереж. Це більше ніж з ТБ чи інших джерел.
Ціль ініціативи "Як не стати овочем" - навчити 7 млн українців базовій інформаційній гігієні до 2024 року
Доступність інструментів для інформаціних атак росте. За кілька тисяч доларів можна нанести суттєву шкоду для репутації. Співробітники завжди на передовій. Від їх вміння розрізняти брехню і правду залежить результативність атаки.
Чому важлива інфогігієна в компанії?
Вам важко їм пояснити, як фільтрувати інформацію, не вестися на фейки. Пояснити і не посваритися. Ви хочете їх захистити від шкідливого впливу інформації.
У світі постійна турбулентність, кількість маніпуляцій та фейків росте. Це впливає на ефективність бізнесу та продуктивність людей. Їхній емоційний та психологічний стан.
Знаю, як працює індустрія створення інформаційних вірусів зсередини. Вчу тому, що заважало б мені, як маніпулятору.
Проведу лекцію чи навчальний курс з інформаційної гігієни. На актуальних кейсах розкажу, як нами маніпулюють - під час інфоатак та в реальному житті. Навчу фільтрувати інформацію.
Мій підхід базується на розумінні як розповсюджуються маніпуляції. Суть інформаційних вірусів постійно змінюється, а от розповсюджують їх одними й тими ж інструментами. Саме цьому вчу.
Якщо ви компанія чи організатор подій і вашу аудиторію цікавить інформаційна гігієна —розроблю для вас індивідуальну тему та формат виступу
Оксану ми запросили спікером в програму, яку Національний банк проводить для комунікаційників українських банків. Ця програма покликана ознайомити вітчизняну фінансову систему із кращим досвідом щодо того, як зберігти та помножити довіру суспільства у складний час кризи. Виступ Оксани став справжнім одкровенням для багатьох, у тому числі й для мене. Особливо її порада покращити інфогігієну співробітників задля протистояння інформаційним атакам. Це справді проривна ідея — протиотрута проти багатьох інформаційних негараздів, з якими нині стикається український бізнес.
Керівник проектів та програм Національного банку України, старший викладач Києво-Могилянської академії
Національний Демократичний Інститут (НДІ) розпочав співпрацю з Оксаною Мороз в рамках проєкту "Школа лідерства для жінок-мерок". Аудиторією навчальної програми є місцеві лідерки, кандидатки на посади голів об'єднаних територіальних громад з різних частин України. Під час сесій Оксана дуже професійно донесла важливість інформаційної гігієни та зробила аналіз сторінок наших партнерок у соціальних мережах під час консультацій. Інформація була вичерпною та відповідала індивідуальним потребам учасниць школи. НДІ продовжуємо співпрацювати з Оксаною та рекомендуємо її як тренерку та експертку з інформаційної гігієни та соціальних мереж.
Women Lead Program Officer National Democratic Institute
В рамках Vodafone "ЭКО Движ" мы познакомились с экспертом в теме вирусмейкерства и инфоманипуляции, Оксаной Мороз, которая сравнила информацию с радиацией. Действительно, сложно оценить силу и вред невидимого врага. Оксана, спасибо за переданный опыт и пополнение нашего арсенала оружия.
Оксана Мороз вже 6-й рік поспіль у команді запрошених експертів програми "Дієві комунікації: PRактика репутаційного менеджменту" Києво-Могилянської Бізнес-Школи. Тема інформаційної гігієни та підсилення "імунітету проти інформаційних вірусів та маніпуляцій", з якою Оксана працює, надзвичайно важлива для українського суспільства, адже цим корисним навичкам українців на сьогоднішній день системно не навчають. Особливу актуальність ця тема має для молодих людей та людей літнього віку, які часто не свідомі того, що можуть бути об'єктом деструктивних інформаційних інтервенцій
науковий керівник програм з репутаційного менеджменту Києво-Могилянської Бізнес-Школи, керуючий партнер консалтингової компанії TLFRD
Оксана приймала участь в інформаційно-мотиваційних програмах для для клієнтів та співробітників банку під час карантину. Розповідала про інформаційні віруси та те, як їм потрібно протистояти. Це були цікаві та прикладні матеріали. Хочу додати, що тема відновлення інформаційної гігієни зараз вкрай важлива і її інструментами варто володіти кожному свідомому громадянину країни.
Благодійний Фонд Життєлюб досить ретельно обирає людей для співпраці, які потім стають СуперОнуками та частиною нашого великого світу. У випадку з Оксаною Мороз — все відбулося одразу та безповоротно. Професійність, відданість справі та зацікавленість у результаті. Це те, що дало змогу нам разом зробити чудовий проект для Життєлюбів. Онлайн курс став не лише розважальною складовою, але й важливим джерелом знань для усіх учасників. Усі питання учасників були розглянуті, усі приклади перевірені. І навіть вже після завершення курсу в чаті активно обговорюються різні фейки та новини. За це особлива подяка Оксані. Чекаємо наступних спільних проектів!